Strona jeszcze na budowie / Site still under construction

Procesja z dzieciątkiem Jezus

W dniu 28 grudnia 2018 r. (piątek), Stowarzyszenie SDC organizuje procesję z figurką Dzieciątka Jezus na ulicach naszego Miasta. 

Idziemy z Dzieciątkiem Jezus ulicami: Półwiejską, Wrocławską, dochodzimy do Starego Rynku i zakończymy we Farze. W czasie procesji śpiewamy kolędy.


Będziemy zwrócić uwagę, że Jezus, Syn Boży, stał się człowiekiem, po to, aby nas zbawić. Początki

Św. Jerzy Preka, założyciel stowarzyszenia SDC, bardzo lubił słowa z ewangelii św. Jana (1, 14): "Verbum Dei caro factum est", czyli „Słowo Boże stało się ciałem”. Po przeczytaniu historii Błogosławionej Marii od Męki Tarallo, św. Jerzy Preka zrozumiał, że wspomniane słowa mają wielką moc, szczególnie przeciwko pokusom diabła. 

Wszystko zaczęło się zimą 1920 r. kiedy Jerzy Preka zapragnął, aby święta Bożego Narodzenia były obchodzone w wyjątkowy sposób. Zaproponował członkom SDC z miasta Hamrun na Malcie zorganizowanie procesji z dzieciątkiem Jezus na ulicy. Na początek członkowie wypożyczyli figurkę Dzieciątka Jezus z klasztoru Franciszkanów w Valletcie, stolicy Malty. 

24 grudnia duża liczba mężczyzn, młodzieży i dzieci zgromadziła się w ośrodku SDC w Hamrun. Wyszli oni na ulicę z latarniami, lampionami, z gałązkami palmowymi i oliwnymi oraz śpiewali razem kolędy. W ten sposób radowali całe miasto i pokazywali wszystkim, że święto Bożego Narodzenia to czas, w którym pamiętamy, że Pan Bóg wszechmogący stał się człowiekiem, po prostu Jednym z nas. „Słowo Boże stało się ciałem”, abyśmy też mogli naśladować Go, a przez to ulepszyć świat i pójść do nieba! 

Od tamtego dnia procesja z dzieciątkiem Jezus odbywa się wszędzie, gdziekolwiek działa Stowarzyszenie SDC. Na Malcie procesja organizowana jest każdego roku, w każdej wiosce i w każdym mieście. Obecnie, SDC organizuje taką procesję z dzieciątkiem Jezus także w Londynie, w Limie w Peru, na Kubie, w Albanii, w Australii i w Kenii. Chcemy, żeby tak było również w Polsce. 

Niech cały świąt odczuje radość tej nowiny, że Pan Bóg nie zostawił nas samych! On łączy się z każdym człowiekiem w jego cierpieniu, słabości i ludzkości przynosząc tym samym nam zbawienie! (Hbr 2,18).